Rychlá navigace

email

rozvrhy

suplovani

jidlo

foto

Kalendář akcí

po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kontakty

Adresa:

Dobiášova 851/5, Liberec, 460 06

Telefon:

485130257

485132957 (jídelna)

E-mail:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

další kontakty

24. a 25. ředitelské volno, 4. ročník Dobi Cup / NNTB - nenech to být / / Vážení strávníci, na Vaši žádost zavádíme od 1.5.2018 možnost odhlášení obědů prostřednictvím internetu e-jidelnicek.cz až do 8,00 hodin ráno téhož dne. Pokud však oběd ten den odhlásíte, už nebude možnost oběd znova přihlásit.

VÝMĚNNÝ POBYT HOLANDSKO

            V rámci spolupráce ZŠ Dobiášova Liberec a t´Hooghe Landt Amersfoort se žáci 8. a 9. ročníku  v květnovém týdnu 15. – 19. 5. 2017 zúčastnili výměnného pobytu v Amersfoortu.

Program nabízel nejprve ve škole výuku předmětů dějepisu, přírodopisu a chemie, které předcházelo milé přivítání zástupce vedení školy. Odpoledne jsme se přesunuli do centra města, kde jsme rozděleni do tří smíšených skupin absolvovali další aktivity: projížďku grachty – kanály, výstup na téměř 100m věž Onze Lieve Vrouwetoren, a kvíz s pátráním po známých místech Amersfoortu.

Další den nás čekal celodenní výlet, zatímco holandská skupina žáků zamířila do školy. Dopoledne jsme zavítali do květinového parku Keukenhof, kde o exkluzivní barevné palety květinových záhonů nebyla nouze. Následovala odpolední prohlídka Amsterdamu. Tu jsme započali exkurzí do muzea Anny Frankové Anne Frank Huis. Děti měly možnost nahlédnout do tajných prostor zvaných the Secret Annex, kde se skrývalo za II.sv. války spolu s Annou dalších 7 lidí. Expozice je vybudována ve velmi komorním duchu, jako dojemný příběh vyprávěný Annou z jejího deníku, který byl přeložen do mnoha jazyků. Po prohlídce jsme se vydali na trh, kde jsme domů nakoupili oblíbené holandské sýry a cibulky tulipánů.

Jeden den jsme strávili v Amersfoort Zoo a na odpolední aktivity jsme se přesunuli do sportovního centra Superfun, kde jsme ve dvou skupinách absolvovali týmové klání v laser game a vyzkoušeli lanový areál. Poslední den nás čekala finální práce na projektech a sportovní dopoledne na hřišti. Ve dvou skupinách jsme se vystřídali ve škole, kde jsme zhlédli videoreporty z výměnného pobytu, a na hřišti, kde jsme si zahráli softbal a fotbal. Odpoledne jsme měli volno na prohlídku města, nákupy nebo program v rodinách. Někdo se vrátil ke sportování, jiný zažil párty a grilování. Po večeři pak přišlo na řadu balení a loučení. Poděkováním kamarádům a jejich rodičům jsme završili zážitkový týden v Holandsku.

Děti se v průběhu pobytu měly možnost seznámit s tradicemi a odlišnou kulturou této země, navázaly a upevnily nové kamarádské vztahy, vyzkoušely si každodenní dopravu do školy na kolech, okusily některá typicky holandská jídla a zdokonalovaly se v angličtině. Všichni si zaslouží pochvalu za svou disciplinovanost a píli při plnění úkolů a aktivit. Také holandská strana si pochvalovala hladký průběh pobytu a zejména skvělou komunikaci nejen samotných žáků, ale i jejich rodin. Vřelá atmosféra panovala také v pondělí 22.5. na prezentaci projektů z výměnného pobytu rodičům dětí, kterým jsme poděkovali za veškerou přízeň a podporu.

                                                                                                              Zdenka Palubová