Rychlá navigace

email

rozvrhy

suplovani

jidlo

foto

Kalendář akcí

po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Kontakty

Adresa:

Dobiášova 851/5, Liberec, 460 06

Telefon:

485130257

485132957 (jídelna)

E-mail:

zs39@volny.cz

další kontakty

Rozloučení se školním rokem aneb "Zažij víc než učení", cena vstupenky: 50 Kč / / Nenech to být

POZNÁVACÍ ZÁJEZD PAŘÍŽ – LONDÝN

POZNÁVACÍ ZÁJEZD PAŘÍŽ – LONDÝN

                Ve dnech 1. - 6. 10. 2018 se 42 žáků naší školy zúčastnilo zájezdu do Anglie s jednodenní prohlídkou Paříže. Na zájezdu pořádaném CK Monatour je doprovázely vyučující M.Nečasová, P.Vrátná, J.Paštová a Z.Palubová.

 

                Pěší celodenní procházka po městě nad Seinou byla poměrně náročná, zejména ve velmi chladném, místy deštivém počasí. Odměnou nám však byly nádherné výhledy z Eiffelovy věže nebo Vítězného oblouku či majestátní Notre Dame. Třešničkou na dortu pak byla projížďka lodí zakončená pohledem na třpytící se Eiffelovku.

                V pozdních nočních hodinách jsme přemoženi únavou ulehli ke spánku na ubytovně nedaleko Paříže. Ráno nás čekal přejezd kanálu Eurotunelem a odpolední prohlídka Londýna, kterou jsme začali u nultého poledníku v Greenwich. Odtud jsme se lodí přesunuli k Toweru, navštívili křižník Belfast a v centru si prohlédli mnoho dalších památek, včetně Shakespearova divadla Globe a katedrály St. Paul´s. Poté se děti i dospělí rozdělili na nocleh do hostitelských rodin.

                Další den jsme autobusem odjeli na jižní pobřeží Anglie, nejprve k útesům Seven Sisters, pak do přímořského letoviska Brighton s veleznámým molem. Odpoledne jsme navštívili akvárium SeaLife a poté při západu slunce vystoupali na atrakci London Eye do výše, abychom si vyfotili celé město z ptačí perspektivy.

                Poslední den pobytu v Londýně jsme nejprve absolvovali prohlídku muzea Madame Tussaud a poté se opět vydali na procházku městem kolem světoznámých památek, které velmi poutavě popisoval náš sympatický průvodce Petr Křemen. Před odjezdem z Británie jsme nemohli vynechat také nákupy suvenýrů a dobrot. Večer nám naši šikovní řidiči přistavili autobus a my se vydali na půlnoční přejezd kanálu trajektem z Doveru.

                Celý pobyt byl nabitý vším, co se dalo shlédnout, náš průvodce vše zvládal organizovat k naší spokojenosti. Děti vyzkoušely komunikaci v angličtině jak v rodinách, tak ve městě. Okusily atmosféru světových metropolí, tradiční jídla jakými jsou fish and chips, projely se double deckrem. I počasí jsme nakonec zažili na londýnské poměry přímo letní. Pobyt v rodinách proběhl bez větších problémů. Děti účastnící se zájezdu byly spokojené s programem, po celou dobu disciplinované, zaslouží pochvalu, vše se uskutečnilo bez komplikací a my si přivezli neobyčejné zážitky z Ostrovů.

 

IMG 0768

 

IMG 1668