Rychlá navigace

email

rozvrhy

suplovani

jidlo

foto

Kalendář akcí

po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Kontakty

Adresa:

Dobiášova 851/5, Liberec, 460 06

Telefon:

485130257

485132957 (jídelna)

E-mail:

zs39@volny.cz

další kontakty

Od 1.10.2019 změna úředních hodin v kanceláři u školní jídelny, PONDĚLÍ, STŘEDA, PÁTEK 7,45 – 8,00 hod., 11,45 – 14,00 hod. / / / Nenech to být / / Přihláška na prázdninový provoz školní družiny

Harmonizační dny na ZŠ Dobiášova

6. třídy

Začátkem školního roku naše škola tradičně připravuje pro žáky 6. ročníku třídenní harmonizační pobyt v penzionu Centrum v Bedřichově. Cílem akce je při přechodu z prvního na druhý stupeň upevnit pozitivní vztahy ve třídě, vzájemně lépe poznat své spolužáky i nové třídní učitelky či učitele. Letošní bohatý program byl zahájen v Lidových sadech, odkud se žáci vydali pěšky kolem Liberecké výšiny, přes Českou Chalupu a sedlo Maliníku do penzionu Centrum. Cestou postavili domky pro lesní skřítky, někdo útulný domeček, někdo dokonce vilu nebo luxusní hotel. Aby jim čas ubíhal rychleji, vymýšleli na předem daná slova – Bedřichov, skřítek, koloběžka, slon, zábava a peněženka - hezkou básničku nebo pohádku.

Po obědě žáky seznámila se svou činností Policie ČR, její příslušníci je nechali vyzkoušet si policejní výstroj a výzbroj. Někteří pod její tíhou padali k zemi, jiní poprvé drželi v ruce zbraň. Také byli testováni, že nepožili žádné alkoholické nápoje. V rámci interaktivního videa Mimořádné události se dozvěděli, jak se chovat v případě laviny, požáru, vichřice, povodně a úniku nebezpečných látek. Připomněli si, co si vše zabalit do evakuačního zavazadla, jak se zachovat při evakuaci a kam zavolat v případě tísně. 

Večerní program dětem zajistily výchovné poradkyně spolu s metodičkou prevence. V rámci diskuse povídaly o své práci na škole a zvládly s nimi i kratší aktivitu. Den zakončily děti noční stezkou. Tam otestovaly svoji odvahu, když musely projít kolem kostela a tamního hřbitova.

Čtvrteční dopoledne všichni prožili formou her. Soutěžili v osmi týmech ve čtyřech soutěžních úkolech. Lovili balónky uvázané na nohách soupeřů, prodávali zvířata jako farmáři, skládali slova ve hře Scrabble, zahráli si netradiční Člověče, nezlob se. 

Odpoledne za nimi přijely dvě Border kolie, Pedro a Johny z libereckého výcvikového centra Psola, aby jim ukázaly, jak a také proč se psi učí povelům. Předvedené povely si někteří vyzkoušeli, jiní za pomoci skvělého instruktora překonali strach ze psů. Odpoledne bylo dále věnováno přednášce o dospívání, o fyzických a psychických změnách, kterými budou žáci procházet nebo již procházejí, aby si uvědomili, že tyto změny jsou běžnou součástí jejich vývoje.

Na závěr dne se pořádala dětmi vytoužená diskotéka, příprava na ni byla pro některé velmi náročná, garderoba a tvorba účesů zabrala spoustu času. 

Po páteční snídani čekala všechny přítomné nejméně oblíbená činnost – balení batohů, úklid pokojů a příprava na cestu do Lidových sadů. Na cestě zpět někteří sbírali houby, jiní si sdělovali své dojmy a zážitky z pobytu a hlavně se těšili na své rodiče. 

                                                                                   Petra Skřivánková

 

IMG 2981

Fotografie: zde

 

 

4. třídy

Obdobné setkání se spolužáky a třídními zažili na konci září také žáci I.stupně. Vzhledem k tomu, že Dobiášova škola má v každém ročníku počínaje čtvrtým sportovní třídu, také čtvrťáci se v novém školním roce ocitli v nových kolektivech s novými učitelkami. Pro ně byl určen harmonizační den s přespáním ve škole, který ve spolupráci s třídními učitelkami připravily pracovnice školního poradenského centra. Jeho cílem je seznámit se s pedagogy a hlavně stmelit nové žákovské kolektivy. Každá třída si pro pobyt a jeho program zvolila odlišnou barvu oblečení, a tak se vytvořily skupinky dětí v zelené, modré, bílé a duhové.  Na čtyřech stanovištích plnily děti úkoly, za které dostávaly písmenka a z těch skládaly slova. Úkolem bylo z posbíraných slov utvořit příběh či básničku na téma související s daným večerem. Většina dětí doplnila výtvor také pěkným obrázkem.

                                                                                   Zdenka Palubová